UPC24M09AHF-AZ
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
UPC24M09AHF-AZ
Description
-20℃~+85℃@(Ta) 1 170uVrms 1V@(500mA) 2.4mA 24V 500mA 55dB@(120Hz) 9V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive - Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS