R5S72645P144FP#UZ
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
R5S72645P144FP#UZ
JLCPCB Part #
C1344272
Package
LQFP-208(28x28)
Description
-40℃~+85℃ 1.1V~3.6V 10bit 115 144MHz 32 Bit 640KB External Others ROMless LQFP-208(28x28) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS