DF2238BTE13V
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
DF2238BTE13V
JLCPCB Part #
C3235954
Package
TQFP-100(14x14)
Description
-20℃~+75℃ 10bit 13MHz 16 Bit 16KB 256KB 3V~5.5V 72 8bit Built-in FLASH Others TQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS