2SK4092-S35-A
MFR.Part #
2SK4092-S35-A
JLCPCB Part #
C6380613
Package
TO-3P(MP-88)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 21A 3.5V 400mΩ@10V 50nC@10V 600V TO-3P(MP-88) MOSFETs