RM13P40S8
Extended
Manufacturer
RECTRON
MFR.Part #
RM13P40S8
JLCPCB Part #
C3289854
Package
SOP-8
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 13A 15mΩ@10V 2.5V@250uA 2.5W 2.8nF 220pF 320pF 40V 40nC@10V P-Channel SOP-8 MOSFETs ROHS