PR1-160-JBW
Extended
Manufacturer
RCD Components, Inc.
MFR.Part #
PR1-160-JBW
JLCPCB Part #
C17425174
Package
Plugin,D5.7xL15.2mm
Description
-55℃~+150℃ 16Ω 1W Wirewound Resistor ±100ppm/℃ ±5% Plugin,D5.7xL15.2mm Through Hole Resistors ROHS