LR2728-24R050F1
MFR.Part #
LR2728-24R050F1
JLCPCB Part #
C154706
Package
2728
Description
4W 50mΩ Alloy Resistor SMD ±1% ±25ppm/℃ 2728 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS