UF3C065030T3S
Extended
Manufacturer
Qorvo
MFR.Part #
UF3C065030T3S
JLCPCB Part #
C5979179
Package
TO-220-3
Description
441W 650V 85A N-Channel TO-220-3 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS