QX2303L27E
Extended
Manufacturer
QX Micro Devices
MFR.Part #
QX2303L27E
JLCPCB Part #
C236075
Package
SOT-89
Description
-20℃~+85℃ 1 15uA 2.7V 300kHz 300mA 700mV~2.7V Boost Boost Built-in Fixed No SOT-89 DC-DC Converters ROHS