PTVS36VP1UTP-QX
MFR.Part #
PTVS36VP1UTP-QX
JLCPCB Part #
C20235917
Package
SOD-128
Description
10.3A@10/1000us 1nA 36V 42.1V 58.1V 600W@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SOD-128 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS