PTVS15VP1UTP,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PTVS15VP1UTP,115
JLCPCB Part #
C553374
Package
SOD-128
Description
-55℃~+185℃ 100nA 15V 16.7V 24.4V 24.6A 600W IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SOD-128 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS