SMBJ30CA
Extended
Manufacturer
PTTC(Polytronics Tech)
MFR.Part #
SMBJ30CA
JLCPCB Part #
C163657
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 12.4A 1uA 30V 36.8V 48.4V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS