SMBJ22CA
Extended
Manufacturer
PTTC(Polytronics Tech)
MFR.Part #
SMBJ22CA
JLCPCB Part #
C500610
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 16.9A 1uA 22V 26.9V 35.5V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS