5.0SMDJ85CA
Extended
Manufacturer
PTTC(Polytronics Tech)
MFR.Part #
5.0SMDJ85CA
JLCPCB Part #
C438893
Package
SMD
Description
-55℃~+150℃ 104V 137V 36.5A@10/1000us 5kW@10/1000us 5uA 85V Bidirectional TVS SMD ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS