LQA16T300
MFR.Part #
LQA16T300
JLCPCB Part #
C568329
Package
TO-220AC
Description
1.9V@16A 13ns 16A 25uA@300V 300V TO-220AC Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS