PJ1117ST-2.5
Extended
Manufacturer
PJSEMI
MFR.Part #
PJ1117ST-2.5
JLCPCB Part #
C23376666
Package
SOT-223
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V@(1A) 15V 1A 2.5V 5mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS