EEVTG1C471Q
MFR.Part #
EEVTG1C471Q
JLCPCB Part #
C401981
Package
SMD
Description
-40℃~+125℃ 120mΩ@100kHz 16V 2000hrs@125℃ 470uF 800mA@100kHz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS