EEVFK1K151Q
MFR.Part #
EEVFK1K151Q
JLCPCB Part #
C178730
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-55℃~+105℃ 12.5mm 14mm 150uF 375mA@120Hz 5000hrs@105℃ 80V ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS