EEVFK1E222M
MFR.Part #
EEVFK1E222M
JLCPCB Part #
C401968
Package
SMD
Description
-55℃~+105℃ 1.35A@120Hz 2200uF 25V 5000hrs@105℃ ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS