EEUTP1E202S
MFR.Part #
EEUTP1E202S
JLCPCB Part #
C178723
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-40℃~+135℃ 16mm 2.38A@100kHz 2000uF 20mm 25V 29mΩ@100kHz 5000hrs@135℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS