EEU-EB2E101
MFR.Part #
EEU-EB2E101
JLCPCB Part #
C1584856
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-25℃~+105℃ 100uF 16mm 250V 31.5mm 5000hrs@105℃ 660mA@120Hz 7.5mm ±20% Plugin,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS