EET-UQ2C272DA
MFR.Part #
EET-UQ2C272DA
Description
-40℃~+85℃ 160V 2000hrs@85℃ 2700uF 30mm 45mm 7.63A@10kHz 74mΩ@120Hz ±20% - Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS