EET-UQ2C272LA
MFR.Part #
EET-UQ2C272LA
Description
-40℃~+85℃ 10mm 160V 2000hrs@85℃ 2700uF 35mm 40mm 7.63A@10kHz 80mΩ@120Hz ±20% - Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS