EEETG1V101P
MFR.Part #
EEETG1V101P
JLCPCB Part #
C401892
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-40℃~+125℃ 10.2mm 100uF 10mm 2000hrs@125℃ 270mA@100kHz 300mΩ@100kHz 35V ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS