EEETC1C101XP
MFR.Part #
EEETC1C101XP
JLCPCB Part #
C401868
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+125℃ 100uF 16V 2000hrs@125℃ 300mA@100kHz 450mΩ@100kHz 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS