EEEHC0J101P
MFR.Part #
EEEHC0J101P
JLCPCB Part #
C336376
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 3000hrs@105℃ 6.1mm 6.3V 6.3mm 71mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS