EEEHB1E330P
MFR.Part #
EEEHB1E330P
JLCPCB Part #
C336359
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-40℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 25V 33uF 5.8mm 6.3mm 65mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS