EEEFT0J331AP
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEEFT0J331AP
JLCPCB Part #
C178586
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 260mΩ@100kHz 300mA@100kHz 330uF 6.1mm 6.3V 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS