EEE-FPC101XAL
MFR.Part #
EEE-FPC101XAL
JLCPCB Part #
C1881561
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 160mΩ@100kHz 16V 2000hrs@105℃ 6.3mm 600mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS