EEEFKC470UAR
MFR.Part #
EEEFKC470UAR
JLCPCB Part #
C336465
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 104mA@120Hz 16V 2000hrs@105℃ 47uF 5mm 6.1mm ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS