EEEFK1V4R7R
MFR.Part #
EEEFK1V4R7R
JLCPCB Part #
C401730
Package
SMD,D4xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 35V 4.7uF 4mm 6.1mm 67.5mA@120Hz ±20% SMD,D4xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS