EEEFC1C100R
MFR.Part #
EEEFC1C100R
JLCPCB Part #
C343907
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 16V 45mA@120Hz 4mm 5.4mm ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS