EEEFC1A221P
MFR.Part #
EEEFC1A221P
JLCPCB Part #
C336423
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-40℃~+105℃ 10.2mm 1000hrs@105℃ 10V 220uF 337.5mA@120Hz 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS