EEE1AA330NP
MFR.Part #
EEE1AA330NP
JLCPCB Part #
C336509
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 10V 33uF 43mA@120Hz 5.4mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS