6SVQP100M
MFR.Part #
6SVQP100M
JLCPCB Part #
C2162270
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-55℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 100uF 40mΩ 6.3V 6.3mm 6mm 90.5mA@120Hz Polymer ±20% SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS