6SVP330M
MFR.Part #
6SVP330M
JLCPCB Part #
C178380
Package
SMD,D10xL7.9mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 2000hrs@105℃ 3.7A@100kHz 330uF 6.3V 7.9mm Polymer ±20% SMD,D10xL7.9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS