16TQC33MYFS
MFR.Part #
16TQC33MYFS
JLCPCB Part #
C347562
Package
2917
Description
-55℃~+105℃ 16V 33uF 40mΩ@100kHz ±20% 2917 Tantalum Capacitors ROHS