G5Q-14-DC12
Extended
Manufacturer
Omron Electronics
MFR.Part #
G5Q-14-DC12
JLCPCB Part #
C225715
Package
Plugin,20x10mm
Description
-40℃~+105℃ 100mΩ 10A 10ms 12V 30V@DC、277V@AC 360Ω 400mW 5 5A@30VDC、10A@250VAC 5ms Non-Polarized - Single Coil One set changeover: 1C (SPDT - changeover) Silver Alloy (Cd-Free) 插件,20x10mm Power Relays ROHS