G2R-1A-E-DC24
MFR.Part #
G2R-1A-E-DC24
JLCPCB Part #
C28721
Package
DIP,28.6x12.6mm
Description
-40℃~+70℃ 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) 1.1kΩ 125V@DC、380V@AC 15ms 16A 16A@250VAC、16A@30VDC 24V 30mΩ 530mW 5ms Silver Alloy (Cd-Free) DIP,28.6x12.6mm Power Relays ROHS