TDH35PR500FE
MFR.Part #
TDH35PR500FE
JLCPCB Part #
C4163657
Package
D2PAK
Description
-55℃~+150℃ 35W 500mΩ Thick Film Resistor ±1% ±700ppm/℃ D2PAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS