MCS1632R050FER
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
MCS1632R050FER
JLCPCB Part #
C2479047
Package
1206
Description
1W 50mΩ Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS