UWT1V330MCR6GS
MFR.Part #
UWT1V330MCR6GS
JLCPCB Part #
C2165475
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 33uF 35V 5.8mm 52mA@120Hz 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS