UUA1V101MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUA1V101MNL1GS
JLCPCB Part #
C5815667
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 100uF 10mm 151mA@120Hz 35V 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS