UCZ1C471MCS1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCZ1C471MCS1GS
JLCPCB Part #
C1517703
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-40℃~+125℃ 150mΩ@100kHz 16V 3000hrs@125℃ 470uF 500mA@100kHz ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS