RPS1J560MCN1GS
MFR.Part #
RPS1J560MCN1GS
JLCPCB Part #
C2161703
Package
SMD,D10xL12.4mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 12.4mm 2.7A@100kHz 2000hrs@105℃ 24mΩ@100kHz 4.6mm 56uF 63V Polymer ±20% SMD,D10xL12.4mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS