PMX300UNEZ
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PMX300UNEZ
JLCPCB Part #
C20235856
Package
DFN0603-3(SOT8013)
Description
-55℃~+150℃ 120pF 2.1nC@4.5V 250mΩ@4.5V 30V 500mW 7pF 820mA 900mV@250uA 9pF N-Channel DFN0603-3(SOT8013) MOSFETs ROHS