PMPB100ENEX
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PMPB100ENEX
JLCPCB Part #
C553010
Package
DFN2020-6
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 157pF 2.5V 27pF 2W 30V 5.1A 5nC@10V 72mΩ@10V DFN2020-6 MOSFETs ROHS