PHPT61010PYX
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PHPT61010PYX
JLCPCB Part #
C552674
Package
SOT-669
Description
1.5W 100V 100nA 10A 180 530mV 90MHz PNP SOT-669 Bipolar (BJT) ROHS