PBHV8140Z,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PBHV8140Z,115
JLCPCB Part #
C456083
Package
SOT-223
Description
-55℃~+150℃ 1 NPN 1.45W 100 10uA 140mV 1A 25MHz 400V 6V NPN SOT-223 Bipolar (BJT) ROHS