BZX84-C5V6/DG/B3235
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-C5V6/DG/B3235
JLCPCB Part #
C3763866
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 1uA@2V 250mW 40Ω 5.2V~6V 5.6V ±5% SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS